ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 09 czerwca 2019 r.

,, Niech zstąpi Duch Twój i odnowi ziemię ”.

• Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  • Prośba o dary Ducha Świętego jest wciąż aktualna i aktualne są słowa świętego papieża Jana Pawła II - ,, Niech stąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi – tej ziemi – Polski,,.
  • W poniedziałek po Zielonych Światkach – Uroczystość Matki Kościoła - w Uniejowie Uroczystość Św. Bogumiła.
  • W naszej parafii w drugie święto Zielonych Świąt msze św. o godz. 9.00. i o godz. 18.00. Zapraszam.
  • Zbliża się też uroczystość Bożego Ciała i Odpust parafialny ku czci Św. Piotra i Pawła. Na tę uroczystości  już teraz zapraszam wszystkich parafian ; w szczególności straż pożarną, orkiestrę, ministrantów, asystę, dzieci komunijne i rocznicowe w  swoich strojach.
  • 10 czerwca w Uniejowie o godz. 11.30.,  w Drugi Dzień Zielonych Świat – wspomnienie św. Bogumiła – uroczystości pod przewodnictwem Pasterza Diecezji Ks. Bp. Wiesława Meringa.
  • Bóg zapłać za skala dane ofiary na tece - można było też za nie kupić nowe kwiaty doniczkowe do naszego kościoła, które zdobią ołtarze.
  • Serdecznie dziękuję za goździki – które także zdobią ołtarz –i podkreślają szczególnie dziś Święto Ducha Świętego.
  • Dziękuje za ofiary na ołtarz: Bielawy Stare – 100 zł., spoza parafii – 50 zł. Bóg zapłać.
  • Dziękuję za posprzątanie kościoła, pozamiatanie chodników i za ofiarę na kościół rodz.: ….
  • W ramach letnich spotkań muzycznych w dworze w Parskach odbędzie się 9 czerwca o godz. 14.00., czyli dzisiaj koncert fortepianowy. Organizatorzy zapraszają – szczegóły można przeczytać na plakacie w gablocie. Serdecznie w imieniu organizatorów zapraszam naszych parafian i gości.
  • Ołtarze na Boże Ciało: 1. Bielawy Stare/ kapliczka koło rodz. Olejników/ 2. Strachów – Kosew Mały  / remiza / 3. Polusin - Kaznówek  /Krzyż przy drodze kościelnej/ 4. Parski / od Zimnego do gorzelni / brama wejściowa do kościoła/.
  • Wszystkim naszym miłym gościom i drogim parafianom   niech Bóg błogosławi.