XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 października 2020 r.

„Królestwo niebieskie podobne jest do króla, który wyprawił ucztę weselną swemu synowi.”

1. Dziś przypadają tegoroczne obchody XX Dnia Papieskiego przeżywanego pod hasłem „Totus tuus”; po mszach świętych, zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Natomiast za tydzień – niedziela misyjna. Taca z mszy świętych następnej niedzieli przeznaczona zostanie na misje.

2. Dziś po mszy świętej o godz. 1200 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I komunii św. oraz ich rodziców.

3. Trwa miesiąc październik  z nabożeństwami różańcowymi. W naszej świątyni nabożeństwa różańcowe - od poniedziałku do soboty o godz. 17.30. Zapraszam.

4. Za tydzień po mszy świętej o godz. 12.00 spotkanie dla osób, które przynależały bądź chcą przynależeć do koła różańcowego w naszej parafii, zaś po godz. 10.00 dla uczniów klas 7 i 8, pochodzących z naszej parafii, a pragnących za jakiś czas przystąpić w naszym kościele do sakramentu bierzmowania.

5. W Uroczystość Wszystkich Świętych msze św. będą sprawowane w kaplicy na cmentarzu o godz. 900, 1000 i 1200 (za parafian) . O godz. 1100 – procesja po cmentarzu z modlitwą wypominkową w intencji zmarłych.

6. Dziękuję za posprzątanie kościoła  i terenu przykościelnego rodzinom z Kaznowa: Andrzejczak, Kasprzak i Bamberskich. Dziękuję również za ofiary. Natomiast na najbliższą sobotę na godzinę 10.00 zapraszam kolejne rodziny z Kaznowa: Piszczałkowskich, Matusiak, Światłowskich, p. Kowalskiego.

7. Dzieci z zerówki oraz klas 1-3 otrzymują dziś kolejną naklejkę z uczestnictwa we mszy św.

8. Polecam prasę katolicką: tygodnik „Idziemy, a w nim m.in.: relacja z uroczystości jubileuszowych w naszej parafii. Nabywać też możemy w zakrystii kalendarze: książkowy kalendarz rolników w cenie 28 zł, kalendarze ścienne cenie 7 zł i 5 zł oraz długopisy z jubileuszowym nadrukiem parafialnym za dobrowolną ofiarę.

9. Przypominam o stosowaniu się do przepisów sanitarnych w związku z epidemią koronawirusa, m.in. zakładaniu maseczek.

10. Na owocne przeżywanie dnia Pańskiego i czasu misji świętych przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

Ks. Marek Zieliński, proboszcz