XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 13 września 2020 r.

„Gdy człowiek żywi złość przeciw drugiemu, jakże u Pana szukać będzie uzdrowienia?”

1. Rozpoczynamy dziś misje święte w naszej parafii, które potrwają do następnej niedzieli. Przewodnikami w tym niezwykłym czasie zasłuchania w Boże słowo i odnowienia relacji z Bogiem będą Misjonarze Świętej Rodziny. Program misji jest umieszczony wraz  modlitwą na stronie internetowej naszej parafii w zakładce „aktualności” oraz wywieszony w gablotach przed kościołem. Wersje drukowane są wyłożone w kruchcie kościoła. Proszę o modlitwę w tej intencji. Na zakończenie misji, w niedzielę 20 września, proszę o przygotowanie ciast z poszczególny sołectw.

2. Dziękuję jeszcze raz mieszkańcom sołectwa Kaznów za przygotowanie wieńca dożynkowego, chlebów i kosza z owocami i warzywami na mszę świętą dziękczynną za tegoroczne plony zbóż.

3. Dzieci z klas 1-3 zachęcam do zbierania naklejek z uczestnictwa we mszach świętych niedzielnych.

4. Dziękuję mieszkańcom sołectwa Zbylczyce za uporządkowanie ogrodu przed plebanią oraz mieszkańcom sołectwa Parski i Gusin za uporządkowanie terenu przy organistówce i przy budynkach gospodarczych a także wyrównanie żwirem parkingu przy kościele.

5. Dziękuję za posprzątanie kościoła i terenu przykościelnego mieszkańcom Kaznówka: rodzinom: Matczak, Księżak, Kacprzak, p. Zającowi, p. Kamińskiemu. Dziękuję również za ofiary składane podczas sprzątania. Na najbliższą sobotę na godzinę 12 zapraszam rodziny z Kaznowa: Stasiak, Kowalczyk, Nikodemskich i Wasilewskich.

6. W ramach przygotowania do jubileuszu, na początku tygodnia, udało nam się odświeżyć ściany w kruchcie.

7. Po dzisiejszych mszach świętych będziemy mogli złożyć ofiarę do puszki na Ziemię Świętą.

8. Zwracam się z prośbą o stosowanie się do przepisów sanitarnych w związku z epidemią koronawirusa, m.in. przypominam o maseczkach.

9. Polecam prasę katolicką: tygodnik „Idziemy” a w nim: „Świętość i zło w Kościele”, „Medycyna przez telefon”, historia chłopaka, który przemierzał Polskę z krzyżem.

10. Na owocne przeżywanie dnia Pańskiego i czasu misji świętych przyjmijcie Boże błogosławieństwo

Ks. Marek Zieliński, proboszcz