16 NZ roku B – 21.07.2024 r.

„Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco”

1. Dziś po wszystkich mszach świętych, poświęcenie pojazdów z racji zbliżającego się wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców.

2. Dziękuję mieszkańcom Bielaw: Aninowskim, Woźniak, Wiśniewskim, Wawrzyniak, Rzepeckim za posprzątanie kościoła, terenu przykościelnego i złożone ofiary. Na najbliższe sprzątanie, które odbędzie się w sobotę o godz. 9.00 zapraszam pierwsze rodziny z Gusina: Kaszubskich, Augustyniak i Bednarek

3. Dziękuję mieszkańcom Grodziska za posprzątanie cmentarza i przygotowanie do kontroli sanitarnej; panu kościelnemu za obecność podczas kontroli.

4. 7 sierpnia przez naszą parafię będzie przechodziła PIESZA Pielgrzymka z Brodnicy oraz Pielgrzymka „Ziemia Lubawska”. Podejmijmy, tradycyjnie z gościnnością, odwiedzających nas pielgrzymów, posiłkiem. O przygotowanie posiłków proszę Koła Gospodyń Wiejskich działające w naszej parafii. Zwracam się też z prośbą, by w miejscowościach naszej parafii przeprowadzono zbiórkę na ten cel na wzór zbiórek na kwiaty. Przy tej okazji zachęcam do uczestnictwa w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę z Dzierżaw.

5. Na 16 sierpnia w sobotę planowana jest autokarowa pielgrzymka do Niepokalanowa, natomiast w dniach 23-24 sierpnia pielgrzymka do Świętej Lipki. Trwają zapisy.

6. Do zawarcia związku małżeńskiego przygotowują się:

Mateusz Bamberski, zam. Parafia Grodzisko i Martyna Różalska, zam. Parafia Błonie

7. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką – tygodnik „Idziemy”

8. Na przeżywanie czasu żniw, wakacji i urlopów przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

ks. Marek Zieliński, proboszcz