2 Niedziela Zwykła – 17 stycznia 2021 r

„Przychodzę, Boże, pełnić Twoją wolę”

1. Dziś po mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania, a za tydzień – 24 stycznia – po mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii świętej.

2. Od najbliższego wtorku – rozpoczynam czas odwiedzin duszpasterskich zwanych popularnie kolędą. Będzie to dla mnie okazja, by odwiedzić po raz pierwszy domy swoich parafian. Ze względu na trwający czas pandemii proszę o przestrzeganie zasad sanitarnych w postaci maseczki.

PLAN KOLĘDY 19 – 23 STYCZNIA 2021

19 stycznia – Wtorek (od godz. 900) – Podgórze – o podwiezienie proszę p. Mikołaja Olejnika

20 stycznia – środa (od godz. 900) – Zbylczyce – o podwiezienie proszę p. Czesława Kęskę

21 stycznia – czwartek (od godz. 900) – Wyganów – o podwiezienie proszę p. Zbigniewa Mamońskiego

22 stycznia – piątek (od godz. 900) – Gusin – o podwiezienie proszę p. Krzysztofa Kaszubskiego

23 stycznia – sobota (od godz. 900) – Władysławów – o podwiezienie proszę p. Ryszarda Kęskę

3. Za tydzień przypada w Kościele Niedziela Słowa Bożego. To także dzień solidarności z Chorwacją. Modlić się będziemy za poszkodowanych w trzęsieniu ziemi, a po mszach świętych możemy ich wspomóc materialnie przez zbiórkę do puszek.

4. W dniach od 18-25 stycznia przypada natomiast „Tydzień modlitw o jedność chrześcijan”, któremu towarzyszy hasło: „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc” (por. J 15,5–9)

5. W najbliższy czwartek świętować będą nasze babcie, a dzień później dziadkowie. Dziękując za nich otaczajmy ich modlitwą wypraszając Bożego błogosławieństwa i zdrowia dla żyjących, a chwały nieba dla zmarłych.

6. Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinom: Woźniak, Doniak i Nowak i za złożone ofiary. Na najbliższą sobotę zapraszam do sprzątania na godz. 10.00 kolejne rodziny z Podgórza: Wróblewskich, Bireckich, Zydorczyk.

7. O porządek na cmentarzu w bieżącym roku 2021 proszę, by zadbali mieszkańcy Polusina i Kaznówka .

8. Od dnia 8 grudnia bieżącego roku trwa aż do 8 grudnia 2021 r. ogłoszony przez papieża Franciszka Rok Jublileuszowy na cześć św. Józefa – patrona Kościoła. W tym czasie możemy uzyskiwać odpusty. O zasadach uzyskania odpustów możemy dowiedzieć się z zarządzenia umieszczonego w gablocie przy kościele.

9. W naszej świątyni może jednorazowo uczestniczyć w liturgii 21 osób, zgodnie z przelicznikiem 1 osoba na 15 m2. Stosujmy się do przepisów sanitarnych m.in. zakładaniu maseczek i dezynfekowaniu rąk i zachowywaniu dystansu 1,5 m.

10. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką: tygodnik „Idziemy” oraz miesięcznik „Wzrastanie”,  kalendarze: książkowy kalendarz rolników w cenie 28 zł, kalendarze ścienne cenie 7 zł i 5 zł oraz długopisy z jubileuszowym nadrukiem parafialnym za dobrowolną ofiarę.

11. Na owocne przeżywanie Dnia Pańskiego i nowego tygodnia przyjmijcie Boże błogosławieństwo

ks. Marek Zieliński, proboszcz