3 niedziela zwykła – 23 stycznia 2022 r.

„Słowa Twe, Panie, są duchem i życiem”

1. Dziś przypada w Kościele niedziela słowa Bożego. Zachęca nas ona do sięgnięcia po Pismo Święte, otwarcia go i wsłuchania się w to, co Bóg do nas mówi. Przypomina również, że mamy swoim życiem dawać świadectwo o tym, co usłyszeliśmy podczas lektury biblijnej.

2. Dziś po mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie  dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

3. Po przerwie świątecznej i kolędowej zapraszam na spotkanie kręgu biblijnego we wtorek na godz. 19.00

4. W dniach 18-20 lutego br. odbywać się będą w WSD we Włocławku rekolekcje dla maturzystów. Udział jest bezpłatny. Zgłoszenia u księży proboszczów i katechetów do 11 II.

5. Dziękuję rodzinom Wyganowa: Pęśkiewicz, Kasprzak, Antoniak i Szypowskim za posprzątanie kościoła i terenu przykościelnego oraz za złożone ofiary. Na najbliższe sprzątanie  w sobotę o godz. 9.00 zapraszam kolejne rodziny z Wyganowa:  Bielawskich, Szczęsnych, Durskich a także chętnych parafian, którzy pomogą rozebrać choinki, pozdejmować i uporządkować dekoracje świąteczne.

6. Według obowiązujących obostrzeń pandemicznych w kościele może być zapełnione 30% wszystkich miejsc, zarówno siedzących jak i stojących. Proszę o zakładanie maseczek i stosowanie się do pozostałych przepisów.

7. Zakończyła się kolęda w naszej parafii. Dziękuję wszystkim za serdeczne przyjęcie, poczęstunki i składane ofiary, które chcemy przeznaczyć na malowanie dachu na kościele, naprawę wieży kościelnej oraz odbudowanie uszkodzonego parkanu. Dziękuję również za ofiary składane na utrzymanie cmentarza. Podsumowanie kolędy przedstawię w niedzielę za tydzień.

8. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką: tygodnik „Idziemy”, miesięcznik „Wzrastanie” oraz miesięcznik „Staś” dla najmłodszych dzieci.

9. Na radosne przeżywanie nowego tygodnia przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

ks. Marek Zieliński, proboszcz