PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 10 marca 2019 r.

,, Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych.”

• Jakie są moje odniesienia do spraw doczesnych a jakie do spraw duchowych?
  • Post wzywa nas do zachowania: modlitwy jałmużny i postu.
  • W ramach jałmużny wielkopostnej będzie można do skrzynki ustawionej przy ołtarzu naszych patronów wrzucać swoje ofiary, za które zakupimy na koniec postu słodycze dla dzieci niepełnosprawnych / jednakowe słodycze /.
  • Chyba nie trzeba przypominać jak należy przeżyć Wielki Post……
  • W każdy piątek w okresie wielkopostnym – droga krzyżowa o godz. 16.30. a potem msza św., w tym tygodniu będziemy się modlić za wszystkich chorych z naszej parafii i naszych rodzin.
  • W niedzielę o godz. 11.30. gorzkie żale z nauką pasyjną a potem msza południowa. Modlitwy za zmarłych przed gorzkimi żalami.
  • Proszę o zebranie poszczególnych miejscowości ofiar na kwiaty i na grotę grobu Pana Jezusa. Jeśli będzie więcej ofiar przeznaczymy je na dług który jeszcze mamy z poprzedniego roku do spłacenia.
  • Rekolekcje wielkopostne przed Niedzielą Palmową. Poprowadzi je Ks. Redaktor Julian Głowacki.
  • Zakończyły się prace przy drzwiach wejściowych do kościoła – odświeżone zostały także pozostałe drzwi i kraty w oknach.
  • Dzisiaj po mszy o 10.00, spotkanie dzieci komunijnych.
  • Serdecznie dziękuje mieszkańcom Gusina za porządki na cmentarzu.
  • Dziękuję  za wysprzątanie kościoła i terenu przy kościele i za ofiarę na kościół złożoną rodz. z Wyganowa :
  • Czekamy teraz jeszcze na wyposażenie prezbiterium naszego kościoła. .
  • Wszystkim drogim gościom i parafianom niech Bóg błogosławi.