ZESŁANIE DUCHA ŚWIETEGO – 31 maja 2020 r.

,, Niech zstÄ?pi Duch Twój Panie i nas odnowi……"

• UroczystośÄ? Zesłania Ducha ŚwiÄ?tego – dzień narodzin Kościoła.
  • Dzisiaj o godz.11.00. – msza pogrzebowa za śp. Ks. Kan. Eugeniusza Lewandowskiego - wieloletniego proboszcza tutejszej parafii  – od wszystkich Parafian
  • Jutro drugi dzień Zielonych ŚwiÄ?t – uroczystośÄ? Matki Kościoła  – Maryi – msze św. o godz. 10.00. i 16.00. zapraszam. O godzinie  10.00.,  za św. śp. Ks. Kan. Eugeniusza Lewandowskiego.
  • W nastÄ?pna niedziele UroczystośÄ? Trójcy ŚwiÄ?tej.
  • W piÄ?tek pierwszy piÄ?tek miesiÄ?ca -  okazja do spowiedzi.
  • Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele o godzinie 17.00., potem msza św., w niedziele przed każdÄ? mszÄ? podczas modlitwy za zmarłych.
  • Zakończyły siÄ? już obostrzenie odnośnie limitu osób w świÄ?tyni podczas nabożeństw – zachÄ?cam do uczestnictwa już w liturgii w kościele. Zostały już odwołane dyspensy biskupa diecezjalnego zwalniajÄ?ce nas od uczestnictwa  w  liturii. ProszÄ? jedna o zachowanie ostrożności – odpowiednia odległośÄ? od osób i zakrywanie twarzy w obiektach zamkniÄ?tych.
  • Zbliża siÄ? Odpust parafialny, Boże Ciało – Liturgia w kościele i obrzÄ?dy procesyjne tylko wokoło kościoła- obowiÄ?zuje jeszcze zakaz procesji na zewnÄ?trz świÄ?tyni i pieszych pielgrzymek. .
  • Termin jubileuszu 400- lecia konsekracji naszego kościoła zostanie przeniesiony na inny termin w tym roku i uzgodniony przez nowego administratora parafii z Pasterzem naszej diecezji.
  • DecyzjÄ? Ks. Bp. Wiesława Alojzego Meringa, z dniem 01 lipca administratorem naszej parafii zostaje ks. Marcin Olejniczak – proszÄ? przyjÄ?Ä? / 8 lat kapłaństwa /  go z otwartym sercem i życzliwościÄ?, ja z tym samym dniem zostaje proboszczem w Kościelcu  niedaleko Koła  – już dzisiaj dziÄ?kuje wszystkim Parafianom za życzliwośÄ?, zaufanie i że wspólnie mogliśmy przez te prawie 13 lat dokonaÄ? tak wielu myślÄ? dobrych  rzeczy. Bóg zapłaÄ?.
  • 04 czerwca bÄ?dÄ? zbierane: Eko – śmieci, jeśli ktoś posiada proszÄ? o przywiezienie ich na łÄ?kÄ? naprzeciw dzwonnicy.
  • DziÄ?kuje za porzÄ?dki i kościele i przy świÄ?tyni za wykoszenie trawy wokoło świÄ?tyni na parkingach / p. Rozalski / i podwórku plebanijnym   i za ofiarÄ? na kościół złożonÄ?  rodz. Wiśniewscy, Wawrzyniak, Bartczak- Bamberski, Aninowski, Rzepeccy.
  • Ołtarze na Boże Ciało :

-  Podgórze – brama wejściowa do kościoła

- ChÄ?cin – krzyż misyjny

-  Kaznów – miejsce pochowku zmarłych z cmentarza przykościelnego

-  Bloki –  2 boki  -   Zbylczyce i blok przy lesie – furtka wejściowa do kościoła

• Wszystkim – niech Bóg błogosławi  –  SzczÄ?śÄ? Boże.