IV Niedziela Adwentu - 18 grudnia 2016 r.

IV Niedziela Adwentu  - 18 grudnia 2016 r.

,, Oto Dziewica pocznie i porodzi Syna, któremu nadadzą imię Emmanuel, to znaczy Bóg z nami.”

• Wznowiona została nasza strona parafialna – można już zobaczyć intencje mszalne i ogłoszenia, sukcesywnie będą uzupełniane  wiadomości i zdjęcia z wydarzeń parafialnych. Strona parafialne:

parafiagrodziko.pl

• Kończy się adwent  – czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia a także  do powtórnego przyjścia Jezusa przy końcu czasów.
  • Cztery świece adwentowe przy ołtarzu  przypominały nam kolejne niedziele adwentu , a świeca maryjna – roratka – Matkę Bożą.
  • Są  jeszcze do nabycie świece wigilijne w ramach Wigilijnej Pomocy Dzieciom – duże po 15 zł, małe po 5 zł. Zachęcam do nabywania – by wspomóc tych którzy są w potrzebie
  • Są też do nabycie kalendarze na rok 2017 – cena kalendarza po 5 zł.
  • Dziękuje panom W. Koralewskiemu i K. Kaszubskiemu za prace przy plebanii wykonane w tym tygodniu. Bóg zapłać.
  • Dziękuję za posprzątanie kościoła, terenu przy kościele i ofiarę na kościół złożona rodz. Bednarek, Wroniecka – Pawlak, Kęska – Opas, Kęska
  • Dziękuje za choinki ofiarowane do kościoła na święta.
  • Dziękuję ofiarodawcom za pomoc materialna i w postaci  produktów na rekolekcje do godnego podjęcia kapłanów w czasie rekolekcji, za ofiary pieniężne za drób warzywa ciasto kawę herbatę  i inne./ Władysławów, Gusin, Grodzisko, Podgórze Bielawy Bór/.
  • Zapraszam na Pasterkę  i na msze w pierwsze i drugie święto Bożego Narodzenia.
  • Na pasterkę zapraszam jak zawsze orkiestrę strażacka – druhów strażaków, ministrantów i wszystkich gości i parafian.
  • Msze w pierwsze święto Bożego narodzenia o 24,  10 i 12
  • Msze w drugie święto Bożego narodzenia o 8.30., 10.00., i o 12.00.,
  • ·      Dziękuje  za ofiary składane spłatę długu powstałego wskutek remontu plebanii. Ofiary indywidualne :  Kosew duży  – 200zł. Serdecznie dziękuje wszystkim za zrozumienie i ofiarność. Bóg zapałać.
  • Do tej pory na remont plebanii złożono łącznie: 23. 915  zł.- ofiary spoza parafii, trzecie niedziele miesiąca  i ofiary indywidualne rodzin naszej parafii / 106 rodzin /
  • Koszt remontu plebanii wyniósł  – materiały i robocizna łącznie:  65.000. zł.