DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 17 marca 2019 r.

" To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie".

• Jak w swoim życiu słuchamy Boga?
  • Czy potrafimy bardziej słuchać Boga niż ludzi?
  • Post wzywa nas do zachowania: modlitwy jałmużny i postu.
  • W ramach jałmużny wielkopostnej będzie można do skrzynki ustawionej przy ołtarzu naszych patronów wrzucać swoje ofiary, za które zakupimy na koniec postu słodycze dla dzieci niepełnosprawnych / jednakowe słodycze /. Do tej pory złożono do puszki przy ołtarzu 80 zł i do puszki pod chórem 90 zł.
  • Chyba nie trzeba przypominać jak należy przeżyć Wielki Post……
  • W każdy piątek w okresie wielkopostnym – droga krzyżowa o godz. 16.30. a potem msza św., w tym tygodniu będziemy się modlić za nasze rodziny.
  • W niedzielę o godz. 11.30. gorzkie żale z nauką pasyjną a potem msza południowa. Modlitwy za zmarłych przed gorzkimi żalami.
  • Proszę o zebranie poszczególnych miejscowości ofiar na kwiaty i na grotę grobu Pana Jezusa. Jeśli będzie więcej ofiar przeznaczymy je na dług który jeszcze mamy z poprzedniego roku do spłacenia, świadczenia parafialne i bieżące wydatki na parafię.
  • Rekolekcje wielkopostne przed Niedzielą Palmową. Poprowadzi je Ks. Redaktor Julian Głowacki.
  • W następną niedzielę po mszy o 10.00, spotkanie dzieci komunijnych.
  • Serdecznie dziękuje mieszkańcom Gusina za porządki na cmentarzu.
  • Dziękuję  za wysprzątanie kościoła i terenu przy kościele i za ofiarę na kościół złożoną rodz. z Wyganowa : Gnatowscy, Zbrożek, Pawlak.
  • W poniedziałek o godz. 19.00. odbiór strojów komunijnych.
  • Wszystkim drogim gościom i parafianom niech Bóg błogosławi.