8.30 – dla ogółu wiernych
10.00 – dla ogółu wiernych
12.00 – dla młodzieży
18.00 – dla ogółu wiernych
„Kto poda kubek świeżej wody do picia jednemu z tych najmniejszych, dlatego że jest uczniem, zaprawdę, powiadam wam, nie utraci swojej nagrody”
1. Ewangelia dzisiejszej niedzieli przypomina nam, że Bóg dostrzega każde dobro, które czynimy względem drugiego człowieka .
2. Jutro przeżywać będziemy Uroczystość odpustową ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła. Porządek mszy świętych niedzielnych. Suma odpustowa, której będzie przewodniczył ks. Marcin Zaworski, proboszcz z parafii Kamionacz, o godz. 12.00. Zapraszam orkiestrę OSP, Druhów strażaków, ministrantów, dziewczynki do sypania kwiatkami, wszystkich parafian oraz gości na wspólne świętowanie. O wzięcie feretronów i chorągwi proszę mieszkańców: Bielaw Starych, Kosewa Małego i Strachowa
3. Zakończył się rok szkolny. Dzieciom i młodzieży życzymy radosnych, bezpiecznych i pełnych przygód wakacji.
4. We wtorek o godz. 12.00 pogrzeb śp. Henryka Pietrzaka. Wieczny odpoczynek…
5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca (od godz. 9.00 odwiedziny chorych, od godz. 16.00 spowiedź święta) oraz I sobota miesiąca (nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP po mszy św. o godz. 18.00)
6. Dziękuję za ofiary złożone tydzień temu do naszej puszki na pomoc dla misji w Burkina Faso. Złożono 958 zł.
7. Dziękuję rodzinom z Podgórza: Nowak, Zydorczyk i Gapsa za posprzątanie kościoła, terenu przykościelnego i złożone ofiary. Na najbliższe sprzątanie kościoła, które odbędzie się w sobotę od godz. 8.30 zapraszam kolejne rodziny z Podgórza: Bireckich, Panfil, Wróblewskich, Antczak.
8. Dziękuję również mieszkańcom Kosewa za porządki na cmentarzu.
9. Do zawarcia związku małżeńskiego przygotowują się:
Piotr Kasprzak, parafia Grodzisko i Magdalena Barbara Pawlak, parafia Grodzisko
Dominik Joachimiak, parafia Dalików i Angelika Rosiakowska, parafia Grodzisko
10. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką: tygodnik „Idziemy” oraz „Staś”.
11. Na przeżywanie nowego tygodnia przyjmijcie Boże błogosławieństwo.
ks. Marek Zieliński, proboszcz